Септември записа тежко поражение в Анталия

"категория: ППФЛ 2017-2018"
Посещения: 2067
Септември (София) записа тежко поражение във втората си контролна среща в Анталия, Турция. Играчите на Николай Митов се изправиха, в здрав мач срещу участникът в групите на Лига Европа - Фастав Злин, Чехия, като множество грешки доведоха до загуба с 5:0.
Старши треньорът на "септемврийци" стартира в състав - Валентин Галев, Иван Стоянов, Петър Генчев, Слави Косов, Виктор Луиз, Фабиано Алвеш, Борис Галчев - капитан, Янко Сандански, Иван Тилев, Крис Гади, Мирослав Будинов. Срещата започна с гол за чехите още в първата минута, след като съдията посочи бялата точка за несъществуващо нарушение на Петър Генчев в наказателното поле. В 14' минута преднината на Злин бе удвоена, след грешка в отбраната на "септемврийци". Въпреки изоставането от два гола, Септември продължи да разиграва топката, а Мирослав Будинов пропусна най - сериозното положение пред вратата на противника. Малко по-късно, отново Будинов бе задържан в наказателното поле, но реферът остана безмълвен.

На полувремето в игра се появиха Мартин Тошев (Фабиано Алвеш) и Янко Георгиев (Валентин Галев). В 53' минута резултата бе покачен на 3:0. След изпълнение на корнер, Янко Георгиев спаси, но при добавката топката се озова в неговата мрежа. Минута преди Николай Митов да замени целият състав, чехите вкараха и своето четвърто попадение (4:0), след бърза контраатака. В 60' минута бе оформен и крайният резултат от 5:0.
Септемврийци на свой ред пропуснаха да отбележат няколко попадения. Янко Сандански стреля хубаво във вратата на Фастав Злин, но стражът се справи и изби в ъглов удар. Димитър Костадинов също имаше две възможности за гол, като при първата нахлу в наказателното поле, а топката му бе избита преди да стреля към вратата, а минути по-късно негов удар бе уловен от вратаря на чехите.
Следващата контрола на Септември е на 04.02.2018 срещу Карпати Льов.