Лудогорец победи третия в Румъния в контрола

"категория: ППФЛ 2017-2018"
Посещения: 2355
Отборът на Лудогорец продължи със силното си представяне по време на зимната подготовката. „Орлите“ победиха с 2:0 третия в румънското първенство Университатя Крайова.

Двубоят бе дебют за новото попълнение Якуб Шверчок, който показа добри неща, но се видя, че леко изостава в подготовката от своите колеги. Отлично впечатление пък отново направиха младите таланти Светослав Ковачев и Доминик Янков, които записаха по 45 минути, съобщава официалният сайт на “орлите“.

Часове преди мача си с разградчани, „студентите“ изиграха друга контрола, побеждавайки полския Заглембе Любин с 2:0. В този мач за румънския тим играха българите Радослав Димитров и Христо Златински, които логично пропуснаха спаринга с „орлите“. Срещу Лудогорец обаче излезе бившият защитник на Ботев (Пд) и ЦСКА Апостол Попов.

И двата гола за българския шампион отбеляза централният нападател Жоао Пауло. Бразилецът откри резултата в 66-та минута, а само четири минути по-късно оформи крайното 2:0.

В предишната си контрола разградчани направиха равенство 2:2 с украинския гранд и осминафиналист в Шампионска лига Шахтьор Донецк.